Piękny ogród dumą każdej posesji

Jak wzbudzić podziw sąsiadów i okrzyki zachwytu rodziny, która przyjeżdża do nas w odwiedziny? Uporządkowana i schludnie wyglądająca posesja wymaga odpowiedniej oprawy. Najlepiej w tej roli spisuje się zadbany, piękny ogród. Kolorowe kwiaty, bujne krzewy i soczyście zielona trawa tworzą wyjątkową przestrzeń. Jej estetyczny wygląd cieszy nasze oczy i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jakie rośliny warto zasadzić w ogrodzie?

Krzewy dekoracyjne, czyli magia koloru i zapachu w naszym ogrodzie

Trudno wyobrazić sobie jakikolwiek piękny ogród bez różnokolorowych, pachnących krzewów. Wśród wielu godnych uwagi gatunków, na nasze zainteresowanie zasługuje jaśminowiec, który jest niezwykle wytrzymałym i dobrze rosnącym krzewem. Nie ma on zbyt wielkich wymagań pod względem rodzaju gleby. Białe kwiaty i ciemnozielone liście dodadzą uroku każdej ogrodowej aranżacji oraz sprawią, że dookoła będzie unosić się magiczny zapach. Przepiękną dekorację w odcieniach czerwieni i różu zapewni nam posadzenie trzmieliny oskrzydlonej. Ten krzew przybiera estetyczny, kulisty kształt przekroju i przebarwia się jesienią. Dzięki niemu nasz ogród zyska piękną kolorystykę i wdzięk, który nie ujdzie niczyjej uwadze. Dekoracyjne liście berberysów, które występują w wielu szlachetnych odmianach, to uniwersalna ozdoba każdego ogrodu. Dodatkowo, ich owoce możemy wykorzystać do przygotowania nalewki.

Kwiaty ogrodowe, z którymi poradzi sobie nawet amator

Piękny ogród jesteśmy w stanie stworzyć nawet, jeśli nie mamy zbyt dużego doświadczenia w sadzeniu i pielęgnacji kwiatów. Wielobarwne petunie ogrodowe czy też drobne, ale cudownie pachnące maciejki są mało wymagające i sprawiają, że przestrzeń ogrodu prezentuje się uroczo. Jeśli lubimy wielobarwne kompozycje, zdecydujmy się także na werbenę ogrodową, której nie przeszkadza niesprzyjająca pogoda. Warto zainteresować się azalią letnią, której piękne, różowe kwiaty będą doskonałym urozmaiceniem naszej rabatki. W przypadku każdego z tych gatunków, musimy pamiętać o regularnym podlewaniu.